آدرس جایزه کارتون ایرانی پرتغال کارتون

آدرس: جایزه کارتون ایرانی پرتغال کارتون جشنواره کشور پرتغال اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی لرزه گرانی قیمت بر بازار اقلام اساسی محرم

بررسی قیمت اقلام اساسی در ماه محرم حاکی از آن است که داغ شدن بازار نذری‌ها تا حدی تقاضا را تحت تاثیر خود قرار داده است. 

لرزه گرانی قیمت بر بازار اقلام اساسی محرم

لرزه گرانی قیمت بر بازار اقلام اساسی محرم

عبارات مهم : بازار

بررسی قیمت اقلام اساسی در ماه محرم حاکی از آن است که داغ شدن بازار نذری ها تا حدی تقاضا را تحت تاثیر خود قرار داده هست.

اقلام اساسی محرم با چاشنی گرانی یا لرزه گرانی قیمت بر بازار اقلام اساسی محرمبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،بررسی اقلام اساسی در آستانه محرم حاکی از آن است که داغ شدن بازار نذری ها تا حدی تقاضا را تحت تاثیر خود قرار داده است.

لرزه گرانی قیمت بر بازار اقلام اساسی محرم

براساس گزارش های میدانی از مغازه داران مولوی، محمدی یکی از فعالان قدیمی این صنف می گوید که علی رغم ثبات نسبی بازار، با زیاد کردن تقاضا طی هفته های آینده قیمت اقلام اساسی دستخوش تحولاتی قرار خواهد گرفت.

همچنین مردم از نوسان اقلام اساسی و مهم مایحتاج نیاز روزانه خود نظیر گوشت، برنج، قند، شکر، روغن، مرغ و … گلایه های دارند که این امر کاملا منطقی است آیا که حقوق های ناچیز کارگری جوابگوی مخارج آنها نیست.

بررسی قیمت اقلام اساسی در ماه محرم حاکی از آن است که داغ شدن بازار نذری‌ها تا حدی تقاضا را تحت تاثیر خود قرار داده است. 

بررسی ها از بازار عمده فروشان مولوی نشان می دهد که هر کیلو لوبیا قرمز 10 هزار و 500 تا 11، عدس خارجی 7 تا 8، عدس داخلی 9 تا 10،لپه 8 تا 11،لوبیا چیتی 11 هزار و 500 تا 12،نخود 10 تا 11، روغن نباتی 5 کیلویی 24،چای ایرانی 40 تا 41، چای خارجی 35 تا 50، برنج خارجی 4 هزار و 500 تا 6، دمسیاه استخوانی 10 هزار و 800، طارم فجر 11، هاشمی درجه یک 13 تا 14،شکر فله 3 هزار و 500 و قند 3 هزار و 700 تا 4 هزار و 200 تومان است.

همچنین قیمت گوشت گوسفندی داخلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد قابل ملاحظه ای داشته است که طبق گفته قصابان در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به دنبال زیاد کردن تقاضا قیمت گوشت مجددا با نوساناتی در بازار روبرو خواهد بود.

اکنون هر کیلو گوشت گوساله با قیمت 37 تا 43،گوسفندی 40 تا 50 و مرغ 7 هزار و 500 تومان در قصابی ها به فروش می رسد.

لرزه گرانی قیمت بر بازار اقلام اساسی محرم

البته ناگفته نماند که علی رغم تخفیف های 20 تا 50 درصدی فروشگاه های زنجیره ای در آستانه محرم، قیمت اقلام اساسی نظیر حبوبات، چای، گوشت گرم وارداتی بسته بندی و برنج با قیمت های نجومی عرضه می شد.

گزارش از چند فروشگاه های زنجیره ای نشان می دهد که هر بسته 900 گرمی نخود و لوبیا با اعمال تخفیف خاص 13 هزار و 800 تومان، لیمو عمانی 27 ،لوبیا قرمز 13،لوبیا چیتی 12 هزار و 600، لپه 11 هزار و 400، شکر 3 هزار و 800، قند 4 هزار و 150، برنج پنج کیلویی ایرانی 84 هزار و 600، برنج خارجی 10 کیلویی 62،چای خارجی 500 گرمی 23 تا 25، چای ایرانی 500 گرمی 17 تا 19، هر بسته گوشت وارداتی یک کیلویی 33 تا 46و روغن 5 کیلویی 23 هزار و 500 است.

بررسی قیمت اقلام اساسی در ماه محرم حاکی از آن است که داغ شدن بازار نذری‌ها تا حدی تقاضا را تحت تاثیر خود قرار داده است. 

علی اصغر ملکی رییس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با خبرنگارصنعت،تجارت و کشاورزی، با اشاره به رکود حاکم بر بازار گوشت قرمز اظهار کرد: اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با قیمت 39 تا 40 هزارتومان به مغازه دار و 43 تا 44 هزار تومان به مشتری عرضه می شود.

وی با بیان اینکه امور پشتیبانی امور دام جهت تامین گوشت قرمز و مرغ مورد نیاز هیئت ها، مساجد و حسینیه ها آمادگی مورد نیاز دارد، افزود:براین اساس هیئت ها با معرفی نامه از شرکت تبلیغات می توانند با قیمت مصوب نیاز خود را دریافت کنند.

لرزه گرانی قیمت بر بازار اقلام اساسی محرم

ملکی در پاسخ به این پرسش که احتمال زیاد کردن قیمت گوشت قرمز در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی وجود دارد، بیان کرد: باتوجه به ذخیره سازی و واردات مناسب گوشت قرمز،جای هیچ گونه نگرانی مبنی بر زیاد کردن قیمت وجود ندارد آیا که با توزیع گوشت وارداتی خلا بازار پر می شود.

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی قیمت هر کیلو دام زنده سبک درب دامداری را 17 تا 18 هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده است و فراوانی دام در دامداری ها، بعید است که تغییری در قیمت دام ایجاد شود.

وی قیمت مصوب هر کیلو گوشت گرم وارداتی را 32 هزار تومان اعلام کرد و افزود: البته هئیت ها و حسینه ها جهت تامین نیاز مصرفی خود در ایام محرم با مراجعه به شرکت پشتیبانی امور دام استان ها می توانند با قیمت تجاری گوشت مورد نیاز را دریافت کنند.

مرغ گران نمی شود

محمد علی کمالی سروستانی مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی در گفتگو با خبرنگارصنعت،تجارت و کشاورزی،گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید، نگرانی از حیث زیاد کردن قیمت مرغ در ایام محرم وجود ندارد.

وی قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را 4600 تا 4700 تومان اعلام کرد و افزود: براین اساس هر کیلو مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 6 هزار و 750 و مصرف کننده 7 هزار و 300 تومان است.

کمالی سروستانی ادامه داد: با توجه به خنکی هوا، مرغداران میل به بیشتری به عرضه مرغ با وزن سنگین در بازار دارند که این امر روند نزولی قیمت ها را در بردارد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به شیب نزولی قیمت مرغ در بازار تصریح کرد: در فصل پاییز از مرغداران تقاضا داریم که متناسب با تقاضای بازار اقدام به جوجه ریزی کنند تا با زیاد کردن عرضه، روند نزولی قیمت ها در بازار ادامه نیابد.

خبری از نوسان قیمت در بنکداری ها نیست

قاسمعلی حسنی عضو اتحادیه مواد غذایی در گفتگو با خبرنگارصنعت،تجارت و کشاورزی، از ثابت ماندن قیمت اقلام اساسی در بازار خبر داد و گفت: با توجه به فروانی عرضه قند و شکر،حبوبات، برنج و روغن در بنکداری ها مسئله خاصی در بازار وجود ندارد.

وی افزود: با وجود فصل برداشت برنج، حبوبات و نیشکرو… در کشور آینده نگری می شود که قیمت این محصولات در بازار کم کردن یابد.

حسنی ادامه داد: اکنون هر کیلو برنج خارجی با قیمت 3 هزار و 500 تا 4 هزار و 900 تومان، برنج ایرانی 7 هزار و 500 تا 12 هزار تومان،شکر 2 هزار و 600 و قند 3 هزار تومان در بنکداری ها عرضه می شود.

عضو اتحادیه مواد غذایی با اشاره به واردات بیش از حد بعضی اقلام حبوبات به کشور بیان کرد: اکنون بعضی محصولات نظیر عدس به اندازه نیاز یکسال کشور وارد شده است است که با وجود فراوانی کالا احتمال کم شدن قیمت محصول در بازار آینده نگری می شود.

وی قیمت اقلام اساسی در ایام محرم را آینده نگری کرد و گفت: با توجه به کم کردن قدرت خرید خانوار نسبت به سال های قبل، نوسان چندانی در بازار رخ نخواهد داد.

زیاد کردن قیمت در کمین دام زنده

علیرضا عزیزاللهی مدیرعامل اتحادیه دامداران در گفتگو با خبرنگارصنعت،تجارت و کشاورزی،از نوسان قیمت دام زنده در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی بیان کرد: گرچه شرایط عرضه و تقاضا دام در ایام محرم نسبت به اعیاد قربان قابل مقایسه نیست ولی تاحدی نوسان قیمت ها تحت تاثیر بازار قرار خواهد گرفت.

وی قیمت هر کیلو دام زنده در میادین را 15 هزار و 500 تا 16 هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به زیاد کردن تقاضا جهت نذورات در ایام محرم آینده نگری می شود که قیمت دام زنده در بازار جنبش شود.

عزیزاللهی ادامه داد: با وجود آنکه بخشی از نیاز هر سال بازار محرم از طریق شرکت پشتیبانی امور دام تامین می شود، فشار بر بازار داخل تا حدی تعدیل می شود.

مدیرعامل اتحادیه دامداران قیمت دام زنده در ایام محرم را آینده نگری کرد و گفت: با توجه به آنکه تقاضا جهت خرید دام زنده در این ایام چندان اوج نیست، نوسان قیمت خاصی در بازار رخ نخواهد داد.

واژه های کلیدی: بازار | خارجی | نوسان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs